Як вибрати насос для поливу ділянки та городу

Однією з причин буріння свердловини на воду на приватних ділянках є необхідність якісного та правильного догляду за грядками, клумбами з квітами та фруктовими садками. Адже лише при своєчасному та достатньому поливі рослин, кущів і дерев можна розраховувати на рясний врожай, яскраве цвітіння чи доглянутий вигляд території навколо приватного будинку. Оскільки в такий умовах не завжди є доступ до системи центрального водопостачання або часто вони працюють  з тривалими відключеннями, замовники обирають можливістьбуріння свердловини за умови її сезонного використання в подальшому. Одним з важливих моментів в облаштуванні такої установки є правильний розрахунок та підбір відповідного насосного обладнання, що дозволить забезпечити господарство необхідною кількістю води та не наносити при цьому шкоду довкіллю.

Особливості вибору джерела води для догляду за присадибною територією

Найпершим критерієм вибору насоса на воду в такому випадку є саме тип джерела, з якого вона буде братися. Наприклад, це можуть бути не лише свердловини на пісок, а й спеціальні накопичувальні ємності, відкриті колодязі чи найближчі водойми. Саме від типу джерела розрізняють насоси для поливу. Їх класифікують на:

  • бочкові моделі вагою приблизно 4 кг, що дозволяє швидко переставляти агрегат на потрібне місце та підключати до інших резервуарів з водою (наприклад, єврокубів), вони працюють майже безшумно, перекачуючи воду з глибини до 1,2 метрів, найбільш надійними вважаються насоси з двоступінчастою роботою механізму;
  • агрегати поверхневого типу, завдяки яким можна поливати город або сад водою з природних озер чи річок, басейну або ж неглибокої криниці, оскільки вони здатні постачати на поверхню воду з глибини до 10 метрів, видаючи при цьому напір на відстань до 50 метрів, але це можливо лише за близької доступності до таких водойм;
  • занурювальні пристрої (глибинні насоси), які використовуються безпосередньо при наявності на приватній ділянці свердловини з доступом до джерела чистої якісної  води, такі пристрої підбираються за потужністю, враховуючи глибину, на яку вони опускатимуться для можливості постачання води на поверхню і його дебіту, при цьому відстань, на яку може проводитися полив, сягає до 80 метрів, більше деталей про підбір таких насосів можна дізнатися у консультантів компанії, замовляючи послугу буріння свердловин Київ та Київська область;
  • дренажні моделі, які використовуються при наявності неподалік штучного ставка чи неглибокої річки, затягнутої ряскою, що обумовлено можливістю працювати зі спеціальними подрібнювачами, які роблять механізм стійким до потрапляння всередину різних решток рослин, мулу чи піску і забезпечує необхідний напір під час поливу території.

Вивчивши всі можливі варіанти,можна зрозуміти, який саме насос для поливу краще вибрати саме в конкретному випадку, як правило, мешканці Київської області обирають занурювальні або поверхневі моделі з можливістю їх відключення на зимовий період, коли свердловина не використовуватиметься і буде законсервована. При цьому майстри рекомендують звернути увагу на можливість приєднання до системи гідроакумуляторів з реле тиску, що дозволить поливати грядки та клумб не лише вручну, а й в автоматичному режимі, особливо це важливо, якщо замовників цікавить як правильно підібрати насос для крапельного поливу.

Додаткові параметри вибору насоса для поливу

Окрім типу підходящої моделі насосу на воду важливо звернути увагу на принцип їх роботи (вихрові, відцентрові, напірні або ж вібраційні) та правильно підібрати за їх експлуатаційними характеристиками. Окрім цього покупцям важливо враховувати, що процес установки і підключення занурювальних насосів, так як і їх подальшого обслуговування та консервації на зимовий період потребує участі фахівців. Якщо ж для замовникабуріння свердловини ціна є важливим, проте не вирішальним критерієм, фахівці можуть провести всі роботи таким чином, щоб процес сезонного використання свердловини вимагав мінімум зусиль й уваги зі сторони власника. Без допомоги фахівців найпростішими в обслуговуванні вважаються бочкові і поверхневі моделі насосів.

Важливим критерієм також є тиск, під яким вода постачатиметься з шлангу, що визначає максимально можливу відстань чи висоту струменів, які буде здатний видати насос. Наприклад, для ділянки, на якій розташоване джерело води на глибині близько 7-8 метрів навколо якого в радіусі 50 метрів знаходяться грядки, садки та клумби з квітами потрібен насос з напором не менше 30-35 метрів.

Щоб забезпечити якісний догляд за присадибною ділянкою, краще обирати моделі насосів з продуктивністю 1,5 куб.м./год, для систем автоматичного зрошення достатнім буде варіант з 1 куб.м./год. Щоб порахувати потрібний рівень продуктивності насосного обладнання, необхідно взяти об’єм води, якого буде достатньо для поливу рослин, та помножити на загальну площу території, за якою буде проводитися догляд. Наприклад, середнім показником потреби рослин у поливі вважається 5 літрів на добу на 1 кв.м. Якщо площа городу чи садка складає 120 кв.м., то потреба у водопостачанні для цієї ділянки дорівнює 600 літрів на добу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *