Плюси та мінуси Біткоїна як децентралізованої технології

Біткоін, ціна якого останнім часом доволі стрімко прямує вгору, сьогодні активно використовується у різних ролях: як спосіб платежів, фінансовий чи інвестиційний актив. Проєкт, який був презентований світові розробником чи групою розробників під псевдонімом Сатосі Накамото, представив нову альтернативу грошам, яка дає користувачеві повну свободу керування. З цього почалась побудова криптовалютної екосистеми, яка стала стартом стрімкого розвитку нового фінансового світу.

Що таке криптовалюта: переваги монет на прикладі ВТС

Цифрова валюта стала аналогом фіату за рахунок вирішення критичних питань з безпекою, керуванням та використанням. Ключові переваги Bitcoin, які сформували більшість принципів роботи з цифровими активами та безпосередньо курс ВТС:

  • Децентралізація. Біткоїн – децентралізований, що означає відсутність центрального органу контролю чи потенційного власника. Це забезпечує більшу незалежність та відсутність цензури. Всі криптовалюти децентралізованого типу повністю підпорядковуються правилам ринкової економіки, тобто співвідношенню попиту та пропозиції.
  • Приватність. У порівнянні з традиційними фіатними валютами Біткоїн забезпечує більшу анонімність та приватність використання, хоча всі транзакції залишаються відкритими в блокчейні. Технологія напряму пояснює, що таке Біткоїн, та як він функціонує у цифровому просторі.
  • Чітко зафіксована кількість. Існує обмежена кількість Біткоїнів, що може створити дефляційний ефект та додати цінності цій криптовалюті. Всього передбачено 21 млн. монет, які доволі швидко видобуваються. Як будуть добуті всі монети, курс Біткоіна стрімко зросте, бо актив стане швидко вичерпним.
  • Глобальний доступ. Криптовалюта доступна для використання будь-де у світі, якщо у вас є вихід до мережі. Таким чином, представлена особливість пояснює, що таке крипта, та чому з нею легко працювати.

Слабкі сторони цифрових активів на прикладі ВТС

  • Волатильність.

Ціна ВТС може значно коливатися протягом короткого періоду часу, що робить його менш стабільним для збереження вартості. Біткоїн – це актив, який керується крипторинком, на що варто звернути увагу.

  • Необхідність захисту.

Зберігати монети виключно на рахунку криптобіржі – небезпечно. Краще обирати для цього холодні гаманці та використовувати всі методи захисту персональних даних.

  • Легальність використання.

У багатьох країнах ВТС не має чіткого юридичного статусу, тому не може офіційно використовуватись в ряді операцій. При цьому багато де монета має статус платіжного засобу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *