Насосну станцію вибираємо розумно: повний гід для домовласників

Насосна станція – практичне рішення для приватних будинків. Обладнання може забезпечити різноманітні завдання як постачання води, відкачування та видалення стоків. Серед широкого асортименту варто вибрати модель, що якнайкраще відповідатиме потребам господарства.

Техніко-експлуатаційні опції – головні параметри вибору насосної станції

Насосна станція для будинку – це повноцінний та готовий до встановлення механізм, головна функція якого забезпечити водопостачання для дому чи іншої споруди. Обираючи водопровідне обладнання, слід уважно розглянути робочі параметри — щоб вдало купити насосну станцію в Україні, варто детально розібратися з технічними характеристиками.

Глибина всмоктування

Зазвичай цей показник не перевищує 9 метрів. Хоча можна знайти зразки, що качають воду зі свердловини на 6–8 м і навіть на 15 м.

Потужність

Впливає на довговічність та якість виконання функцій. Як правило, побутові прилади не перевищують 1500 кВт. Невеликий дім цілком може бути забезпечений 750 кВт.

Об’єм гідроакумулятора

Чим більший запас води тримає станція, тим менше разів буде вмикатися та вимикатися мотор. Якщо в будинку є велика витрата води, то краще підібрати великий гідрофон.

Автоматика

Більшість сучасних моделей оснащена електронними датчиками для регулювання тиску, захисними системами. Двигун убезпечений від ламання через нагрівання обмотки, сухого ходу насоса. Такі пристрої здатні служити роками, не вимагаючи серйозного ремонту.

Продуктивність

Продуктивність визначається об’ємом перекачуваної рідини за проміжок часу. Наприклад, для побутових потреб звичайного будинку буде цілком достатньо 30–100 л/хв. Для споруди в декілька поверхів краще підійдуть водопровідні насосні станції на 150 л/хв.

Матеріали виготовлення

Накопичувальний бак, насос та його корпус, вал, фітинги мають бути стійкими до зносу та високого тиску. Кращими варіантами будуть мідь, латунь, чавун, нержавіюча сталь. Пластик також застосовується, він значно доступніший, проте його надійність під сумнівом.

Місце встановлення

Гідроакумулятори можуть монтуватися різними способами: у приміщенні, криниці чи свердловині. Власники приватних будинків зазвичай віддають перевагу поверхневій установці. Це значно спрощує обслуговування та ремонт. Заглиблюють у свердловину професійне обладнання з глибинним насосом.

Маркери впевненого вибору насосної станції

Тільки власник може визначити, яка модель буде оптимальною в його господарстві. Ознайомившись із технічними особливостями, рекомендовано ще раз уточнити декілька простих пунктів:

  • станція видає необхідну кількість води під потрібним тиском;
  • система подачі підходить для конкретного випадку;
  • захист від сухого ходу та нагрівання присутній;
  • не економити на якості.

Грамотне рішення – це впевненість у безперервності та надійності водопостачання для всіх потреб мешканців. Якісні прилади потребують вкладення коштів, проте це можливість розв’язати питання води в будинку на довгий час.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *