Бойлери в інтер’єрі: практичні поради щодо розміщення і обслуговування

Сучасні бойлери можна встановити не лише у ванній кімнаті. Для монтажу приладу підійде кухня, коридор, підвал і навіть спальня чи вітальня. Важливо лише продумати деталі, врахувати особливості інтер’єру та площу приміщень. Для невеликих квартир хорошим варіантом стане бойлер slim, а якщо місця вдосталь, у домі проживає велика сім’я та є потреба у великій кількості гарячої води, можна підібрати варіанти з більшим об’ємом.

NeE-jh2wT53cObR6xZy2vbiQVyHMeWwCpfCzsRQrQL4wx9FyRrLemK74R8_XsKzYYuJvH-Rht1A95lCgZrIR_Hqja5XFkICbP42X5eZ3255LFy5k8vZkW2evLzEE68Ty6ft9q1tZHtGoSVrEaZJ8KCI

Ідеї для розміщення бойлера в інтер’єрі

Є безліч варіантів зручного, функціонального розміщення бойлера у квартирі чи приватному будинку. Вибір залежить від площі, особливостей планування та стилю інтер’єру.

Бойлер можна розмістити:

 • на стіну;
 • на підлогу;
 • під стелею у ванній чи в коридорі;
 • у декоративну нішу, виїмку в стіні;
 • під мийку або раковину;
 • у вбудовану шафу на кухні;
 • у підвалі або на мансарді.

Розміщення бойлера потрібно планувати до його купівлі. Варто заздалегідь визначитися з місцем розміщення, типом монтажу, об’ємом бака та іншими важливими характеристиками. Слід пам’ятати, що для монтажу в підвішеному стані не підійдуть моделі з великим баком від 100 літрів, адже вони можуть пошкодити конструкцію будинку. Великі пристрої найкраще встановлювати на підлогу або в підвалі. Під мийку або у вбудовані меблі можна встановити лише невеликі моделі об’ємом до 50 л.

Особливості обслуговування бойлерів

Бойлер, незалежно від його виду, характеристик і типу монтажу, вимагає регулярного обслуговування. Немає потреби щоразу викликати сантехніка чи майстра, це можна робити самостійно без спеціальних знань чи навичок. Власникам важливо:

 1. Правильно встановити та під’єднати прилад до водопроводу згідно з інструкцією від виробника. Це дасть змогу запобігти багатьом проблемам та заощадити на дорогому ремонті через неправильне підключення.
 2. Один раз на рік чистити прилад. У моделях із мокрим ТЕНом потрібно очищувати від накипу електронагрівач. Пристрої з сухим ТЕНом потребують чистки від накипу колби. Внутрішній бак також потребує очищення від накипу, каменю.
 3. Перевіряти на справність та своєчасно заміняти деталі. Не варто затягувати ремонт, якщо є протікання, спостерігається недостатнє нагрівання води або інші проблеми. Не вирішені вчасно проблеми загрожують підтопленням оселі, коротким замиканням та іншими серйозними наслідками.
 4. Перевіряти тиск. Роботі пристрою може нашкодити як занадто високий, так і дуже низький тиск. Його важливо регулярно перевіряти за допомогою спеціального манометра. У деяких моделях бойлерів він є вбудованим, показує точні дані, сповіщає, якщо є проблеми.

Зовні бак потребує звичайного очищення вологою ганчіркою з мильним розчином або неагресивним засобом без абразивних частинок. Цього достатньо для збереження його нормального зовнішнього вигляду.

Оскільки регулярне обслуговування бойлера потрібне та важливе, варто під час вибору місця для його монтажу врахувати цей момент та забезпечити можливість швидкого доступу до приладу. Не варто його монтувати в місці, де неможливо дістатися пристрою для проведення регулярного обслуговування.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *