Облаштування подвір’я. Яку тротуарну плитку вибрати для парковки

У сучасних житлових комплексах, щоб припаркувати машину створені спеціальні місця – майданчики поруч з багатоповерхівками, підземні паркінги, цілі гаражні кооперативи. З приватною садибою все по-іншому, тут власник сам повинен облаштувати паркомісце. Зробити це треба так, аби зайнята машиною площа була міцною, довговічною, а ще доповнювала загальний дизайн подвір’я. Оскільки сьогодні господарі часто оздоблюють прибудинкову територію бруківкою, про неї ми і поговоримо. Як вибрати хорошу тротуарну плитку для парковки – далі!

Вибираємо бруківку для парковки – важливі критерії

Бруківка – один із найбільш поширених матеріалів для оздоблення приватних і громадських ділянок. Міцна, естетична, витримує різні види навантажень, стійка до температурних перепадів і погодних умов, прослужить десятки років без втрати первинного вигляду – у неї чудові технічні характеристики, зокрема, щоб замостити парковку у дворі будинку. Тут є нюанси, які обов’язково треба врахувати при виборі. Ділимося!

Пріоритетний критерій при виборі плитки в зону парковки – висота

Вага легкового автомобіля, у середньому, від 1 тонни. Щоб витримати таке навантаження, потрібна міцна і в міру товста плитка. Сучасний ринок пропонує покриття різних варіацій висоти (від 4,5 см до 10 см), і кожна з них підходить для різних локацій. Оптимальними варіантами  в зону парковки вважаються дві висоти — 8 та 10 см, але враховуємо тип транспортного засобу. Власникам однієї чи кількох легкових автівок, тротуарної плитки, товщиною 8 см цілком достатньо, аби вона нормально витримувала навантаження і прослужила відведені їй терміни (мінімум 25 років). Людям, що мають вантажівки, радимо взяти 10-ти сантиметрове покриття. Воно призначене якраз для великогабаритного транспорту.

Відмінності в ціні зовсім малі, проте неправильно підібрана висота плитки для парковок сильно вплине на експлуатаційні характеристики і, відповідно, скоротить термін її служби, тому до вибору слід поставитися відповідально. Від регулярних навантажень занадто тонка бруківка потріскається, тому доведеться його замінювати і знову витрачатися. Вдало підібрана висота – вже половина справи!

Чи важлива технологія виробництва покриття?

Сучасні виробники виготовляють бруківку двома способами – вібролиття та вібропресування. Більший попит сьогодні має другий варіант. У вібропресованої тротуарної плитки кращі експлуатаційні властивості.

У чому суть технології? Напівсуху бетонну суміш заливають у форму (матрицю) на спеціальному вібро столі, а далі відбувається наступне:

  • подається нижня вібрація;
  • пуансон опускається, починає ущільнювати суміш під високим тиском;
  • за потреби, після утрамбовування, суміш досипається і повторюються два попередніх етапи;
  • відбувається активний процес вібрації (вона є у практично у всіх елементах, що задіяні при виробництві вібропресованої плитки) та пресування;
  • готові вироби витягуються з форми.

Під високим тиском та вібрацією, що подається знизу і зверху, суміш максимально ущільнюється (жодних отворів). Саме тому в кінці отримуємо таке міцне покриття з чудовими експлуатаційними властивостями. Оскільки нам потрібна тротуарна плитка для парковки, зважаємо на щільність.

Вибір вібропресованої тротуарної плитки стане суттєвою перевагою і в морозну погоду. Бруківка, зроблена таким способом, витримує сотні циклів замерзання (точні терміни уточнюйте у спеціалістів магазину, в якому купуєте її) і, завдяки щільній текстурі, збереже первинний вигляд навіть під навантаженням автівки у мороз, коли плитка стає більш вразливою.

Зараз практично всі виробники використовують технологію вібропресування, тому проблем із пошуком у вас точно не буде. Спосіб виготовлення – важливий!

Мінімальний рівень поглинання вологи – гарант довговічності бруківки на парковці і… ваш комфорт

Коефіцієнт вологопоглинання в якісній бруківці становить до 5%. Таке покриття чудово «переживає» постійні зимові температурні коливання, весняну відлигу, регулярні осінні дощі, сильні літні грози. Незначну частину води бруківка може поглинути, але це мізер, і на її термін служби вона ніяк не впливає.

Радимо обирати бруківку з максимально низьким коефіцієнтом поглинання вологи (менше 1%), щоб мати можливість мити машину прямо у дворі без остраху за псування плитки. Пам’ятайте, робимо це без використання абразивних мийних засобів.

Порада: при облаштуванні парковки, зробіть її трохи вищою, ніж рівень газону (до 5 см). Таким чином, після миття автомобіля або сильних опадів, вона буде стікати в землю, а плитка швидше висихатиме.

Ретельний підбір розміру – гарантія довговічності

Варіацій розмірів бруківки сучасні виробники пропонують чимало. При виборі треба керуватися правилом «чим менше – тим краще», але без фанатизму. Маленька тротуарна плитка має менше шансів тріснути при різкому наїзді автівки (такі ситуації трапляються навіть з покриттям від провідних компаній). Пропонуємо вам чудовий варіант із сайту виробника бруківки «Мій Двір» – колекцію «Римський камінь». Вона складається з чотирьох елементів різних розмірів (150х220х210, 150х180х170, 150х140х130, 150х100х90 мм). Така тротуарна плитка чудово підійде, щоб оздобити все подвірʼя, зокрема парковку. Стильно, а головне – якісно!

Бонусом, хочемо порадити ще один крутий варіант – газонну бруківку «Решітка Еко XL », розмірами 400х600 мм. Тандем природи і сучасного мистецтва! Ця парковка гарантовано буде виділятися.

Підбираємо колір плитки в зону парковки – поради

Кольорів, як і розмірів, зараз існує дуже багато. Від класичних (білий, сірий, чорний, коричневий, жовтий, зелений тощо) тонів до крутих тандемів (попит зараз має колекція «Колор Мікс», яка включає в себе класні відтінки бісквіт, сепія). Зазначимо, кольорові поєднання доступні лише в частині колекцій плитки.

Тепер щодо правильного вибору кольору. У зону парковки краще обрати максимально спокійний відтінок. Оптимальний варіант – сірий. Пояснюємо чому. Яскраві кольори, незалежно від якості барвника, вицвітають. І якщо інші ділянки будуть відносно мало піддаватися впливу вологи (лише опади), то парковка, через регулярне миття машини – частіше.

Отже, при виборі тротуарної плитки для парковок, важливо правильно підібрати товщину, врахувати технологію виробництва (від цього залежить її довговічність), коефіцієнт поглинання вологи, розмір і колір. Насправді це дуже легко, якщо знайти добросовісного виробника. Таким є, зокрема, «Мій Двір». Заходьте на однойменний сайт, дивіться каталог, обирайте. Важливо дбати про свій комфорт. Ласкаво просимо!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *